Profesjonalna aranżacja balkonów w Warszawie

Balkony w mieszkaniach nie mają zwykle dużej powierzchni, oferując niewiele miejsca do działania i dekorowania. Planując aranżację balkonu w Warszawie musimy więc zastosować zasadę: jak najmniej elementów, jak największy efekt. Najważniejsze, abyśmy w pełni wykorzystali dostępną przestrzeń i zaplanowali aranżację balkonu pod kątem estetyki, ale i funkcjonalności. Jak przygotować balkon w Warszawie?

Pomysłów jest wiele, ale najprostszym i najbardziej praktycznym wydają się być żywe rośliny, proste meble i oświetlenie. Na małym balkonie możemy wykorzystać balustradę, zawieszając na niej skrzynki z nasadzonymi kwiatami lub zamocować na ścianach haki z donicami, w których pojawią się rośliny wiszące.

Przy małym balkonie warto wybrać mniejsze rośliny, zachowując symetrię i nie zagracając zbędnie przestrzeni. Na balkonie najlepiej sprawdzą się kwiaty wieloletnie, odporne na warunki atmosferyczne i zmienną temperaturę. Dzięki temu kwiaty nie tylko przetrwają cały sezon, ale też oszczędzą sprzątania przed jesienią czy po zimie.

Aranżacja balkonu w Warszawie nie musi być trudna. Nie potrzebujesz wielkiego tarasu czy własnego ogrodu - najważniejsza jest odpowiednia koncepcja. Czasem wystarczą piękne roślinny, kilka ozdób i zwykłe oświetlenie, aby balkon wyróżniał się na tle wszystkich sąsiadów.

Projektowanie tarasów Warszawa

Taras może być miejscem gdzie spełnimy nasze marzenie o zielonym azylu. Nawet jeśli nie dysponujesz własnym ogrodem czy działką, dobrze zaprojektowany taras da Ci szansę na codzienne obcowanie z przyrodą i spokojny wypoczynek w otoczeniu zieleni. Aby jednak w pełni cieszyć się domową oazą spokoju, warto kompleksowo przemyśleć projektowanie tarasu. Warszawa nie jest miastem wyjątkowo zielonym, ale z dobrym planowaniem przestrzennym tarasu odmienisz wizerunek miejskiej dżungli.

Projektowanie tarasów w Warszawie zwykle zaczynamy od zapoznania się z przestrzenią i znalezienia rozwiązań, które będą do niej dopasowane. Planując urządzanie tarasu warto pamiętać o jego estetyce, ale i funkcjonalności – obok roślin zielonych czy pięknego oświetlenia myślimy też o meblach, które pozwolą odpocząć na tarasie. Zależnie od wielkości tarasu możemy wybrać klasyczne meble ogrodowe lub mniejsze, składane modele balkonowe które z łatwością przechowasz w domu w okresie zimowym. Warto pomyśleć też o dekoracjach w postaci skrzynek, ciekawych donic, małych światełek czy kamiennych figurek. To właśnie detale nadadzą tarasowi wyjątkowego klimatu.

Projektowanie tarasu w Warszawie uzależnione jest od wielu czynników, w tym między innymi od powierzchni którą możesz na nim zagospodarować czy otoczenia, w jakim się znajdujesz. Nawet małe tarasy mogą zachwycać swoim wyglądem, jeśli tylko właściwie podejdziesz do kwestii ich urządzenia. Aranżacja tarasów to nasza specjalność – wystarczy, że nam zaufasz, a stworzymy specjalnie dla Ciebie wyjątkowy taras w Warszawie.

 

W zakres naszych prac w Warszawie wchodzą:

Nasze projekty tarasów w Warszawie

Aranżacje balkonów i tarasów - Warszawa