Instalacje nawadniające

Oferujemy Państwu nie tylko wykonanie projektu nawadniającego, ale również zrealizujemy go. Przy projekcie staramy się dobrać optymalne rozwiązania nawodnienia tak, aby ograniczyć koszty związane z poborem wody.

Projekty systemu nawadniania

Wszystkie ogrody bez względu na styl i powierzchnie potrzebują nawadniania. Musimy zadbać o rozsądne gospodarowanie wodą, więc warto zadbać o instalacje do podlewania ogrodu.
Rozróżniamy kilka źródeł pozyskania wody: wodociągi, własna studnia oraz deszczówka. Woda z wodociągów wiąże się z dodatkowymi opłatami, więc warto zamontować dodatkowy wodomierz. Dodatkowa studnia. Woda ta nie wymaga uzdatniania, więc warto pomyśleć o studni przeznaczonej tylko do podlewania ogrodu. Jedynym mankamentem może być potrzeba wykorzystania pompy, co generuje dodatkowe koszty energii. Studnia wiercona (głębinowa) jest kosztowana, ale pokłady wody znajdujące się głęboko zabezpieczą nas przed ewentualnym wyschnięciem źródła. Studnia abisynka, koszt odwiertu jest przy tego typu studni dużo mniejszy. Zastosowanie tego typu rozwiązania niesie ze sobą ryzyko, że poziom wody może spaść (szczególnie przy upalnym lecie i ilość dostarczanej wody będzie nie wystarczająca).

Atutem posiadania abisynki jest to, że może stanowić dekorację naszego ogrodu. Woda deszczowo źródło bezpłatnej wartościowej wody. Istnieje możliwość zastosowania specjalnej instalacji do zbierania wody z dachów. Instalację taką możemy doprowadzić do kranu umieszczonego zazwyczaj na ścianie budynki, Możemy równiejszy zastosować dekoracyjne dzbany lub beczki. Instalacja nawadniająca usprawnia podlewanie i zapewnia systematyczność w dozowaniu wody rośliną znajdujących się w ogrodzie.
Stanowi to dużą wygodę dla użytkowników. Koszt instalacji zależy od wielkości ogrodu i przy wyborze tego zastosowania warto zastanowić się przed rozłopoczecie inwestycji.

Typowa instalacja nawodnieniowa składa się z następujących elementów.
a) reduktor ciśnienia, pozwala na obniżenie ciśnienia do wymaganej wysokości, w ogrodzie filtr umieszczony w urządzeniu zabezpieczy nas przed ewentualnym zapchaniem systemu

b) rury rozprowadzające wodę na powierzchnie całego ogrodu. Wyróżniamy dwa systemy rozprowadzenia rur: podziemny i nawierzchniowy.

c) rozdzielacz służy do rozdzielenia wody do poszczególnych sekcji i jego jednym z zadań jest przyłączenie rury rozdzielczej do montażowej.

d) urządzenia nawadniające służą do rozpraszania i podawania wody. Dobierane są do wielkości ogrodu oraz charakteru nasadzonych roślin.

e) zraszacze przeznaczone są do nawodnienia powierzchni takich jak np. trawnik, rabaty, żywopłoty. Rozróżniamy następujące rodzaje zraszaczy;
powierzchniowe, wynurzane, wynurzane wahadłowe, mikro zraszacze

f) kroplowniki stosuje się do nawodnienia roślin pojedynczych lub tworzących szpaler. Urządzenie gwarantuje równomierne i optymalne nawodnienie.

Cennik - Systemy nawadniające

Zakres usługi jedn. Cena + Vat
Do 500 m m2 11-15 zł + VAT
1000 m m2 7-13 zł + VAT
2000 m m2 6-11 zł + VAT
3000 m m2 5-9 zł + VAT

Systemy nawadniania Architekt OgroduSystemy nawadniania Architekt Ogroduwoda w ogrodzie