Style ogrodów przydomowych / Projektowanie – Ogrody przydomowe

Wyróżniamy kilka styli w architekturze ogrodu. Przykładem może być styl formalny, zwany również stylem francuskim. Styl ten polecany jest do ogrodów o małej powierzchni. Charakteryzuje go symetria i geometryczne kształty. Proste linie ścieżek, równo przystrzyżony szpaler roślin, regularnie rozmieszczone rabaty. To tutaj zaobserwujemy geometryczne kształty, kąty proste, symetrie, wyraźne zaznaczone granice. Wszystkie drzewa i krzewy powinny posiadać ściśle określoną formę. Mogą być uformowane np.: na kształt kuli, stożka ,walca lub kwadratu. Kolorem dominującym jest zieleń uzupełniona pastelem w odcieniu bieli lub błękitu. Musimy rozważnie dobierać rośliny zazwyczaj są to drzewa i krzewy o wolniejszym wzroście lub o zwartym kształcie.

Styl naturalistyczny jak sama nazwa głosi jest najbardziej bliski natury, jakby powstał bez ingerencji człowieka. Ważnym jest, aby dostosować ogród do warunków panujących na danym terenie bierzemy pod uwagę rodzaj gleby, nasłonecznienie, otaczający krajobraz oraz występujące warunki wodne. Przy zastosowani tego stylu nie znajdziemy gładkiego wypielęgnowanego trawnika zaś możemy się pokusić na kwitnącą łąkę lub rośliny okrywowe. Analogicznie szpalery z tuj czy przycięty starannie żywopłot zastępujemy nieformalnym żywopłotem i nieregularna nasadzenia krzewów.
Roślinność, którą zastosujemy do nasadzeń to rodzime gatunki, kwiaty występujące na łąkach ,trawy, pnącza, które oplatają występującą w ogrodzie mała architekturę. Rabaty kwiatowe sadzimy jak przypadkowe kępy aby nie miały regularnych kształtów.

Ogród w stylu

Styl romantyczny
Styl vintage
Styl orientalny
Styl śródziemnomorski
Styl japoński
Styl holenderski
Styl angielski
Styl nowoczesny

Architekt Ogrodu Projektowanie ogrodów Skierniewice