Trendy ogrodowe w 2019 roku – sprawdź co będzie modne

Ogród jest dumą i wizytówką właściciela oraz ozdobą domu. Jeżeli chcesz, aby otoczenie Twojego domu było na czasie, zapoznaj się z trendami ogrodowymi na rok 2019. Miejscem, w którym kształtuje się moda w ogrodnictwie, jest organizowana corocznie w maju przez Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze wystawa Chelsea Flower Show. Na to wydarzenie czekają niecierpliwie wszyscy miłośnicy ogrodów oraz osoby zajmujące się zawodowo projektowaniem zielonych przestrzeni. Najbliższa wystawa odbędzie się w dniach 21. – 25. maja 2019 roku. Jednak już teraz prezentujemy najpiękniejsze trendy ogrodnicze, które mogą być dla Ciebie ciekawą inspiracją.

Dodatki w ogrodzie w kolorze rdzy

Najmodniejszym elementem w aranżacji ogrodów ogłoszona została rdza. Może brzmi to nietypowo i kontrowersyjnie, jednak zardzewiałe ozdoby ogrodowe są obecnie na topie. Prezentują się dość intrygująco, a ich barwa pięknie harmonizuje z otaczającą zielenią liści. Jeżeli pragniesz dodać modnego szyku Twojemu przydomowemu ogródkowi, zadbaj o rdzawe drobiazgi, np. skrzynkę czy mebel ogrodowy pokryty rdzą. Posadź na rabatach kwiaty kwitnące na brązowo, jak mieczyki lub dalie.

Najmodniejsze kwiaty w 2019 roku

Na wystawie w Londynie w 2018 roku prezentowano odmiany kwiatów, jakich nie powinno zabraknąć w modnym ogrodzie. Delikatne maki, które kojarzą się z ulotnością, lecz także swojskim, wiejskim charakterem dodadzą świeżości w aranżacji ogrodu. W 2019 roku trend ten warto podtrzymać i wykorzystać do stworzenia urokliwego zieleńca wokół domu. Popularne będą także miniaturowe odmiany dalii z kolorowymi liśćmi.

Kwiaty i warzywa do ogrodu

Ciekawym trendem w projektach ogrodów jest nietypowe połączenie roślin ozdobnych z użytkowymi. Połączenie kwiatów i warzyw może wyglądać niezwykle intrygująco. Dlatego – jeżeli chcesz podążyć za trendami ogrodowymi – zaplanuj warzywniak, który ozdobisz kolorowymi kwiatami. Część kwiatów może być jadalna i świetnie nadawać się do przyrządzania odświeżających sałatek, dlatego może warto posiać je w sąsiedztwie warzyw. Do takich smakowitych kwiatów zaliczają się nasturcje, ogóreczniki lub lawenda. Sałaty czy zioła mogą prezentować się równie pięknie jak rośliny ozdobne.

Fiolet – modny kolor w ogrodzie

Podczas ubiegłorocznej wystawy Chelsea Flower Show za najmodniejszy kolor roku uznany został fiolet. Zadbaj, by w Twoim ogrodzie nie zabrakło kwiatów o kielichach w tym niezwykle tajemniczym odcieniu. Możesz wybierać wśród odmian irysów, orlików czy szałwii. Fioletowe kwiatostany prezentują się wyjątkowo dostojnie i elegancko na tle otaczającej zieleni.

Elegancja i szyk w przydomowym ogrodzie

W modnym ogrodzie koniecznie powinny znaleźć się eleganckie, designerskie dodatki. Czas mebli ogrodowych nawiązujących do natury, samodzielnie zbitych z palet lub wykonanych z wikliny przemija. Teraz elementy te powinny wyglądać luksusowo i być wykonane z drogich, szlachetnych materiałów.

Trendy ogrodowe w 2019 roku – podsumowanie

Prezentowane trendy w aranżacji ogrodów zapewne dla wielu osób staną się inspiracją. Warto je śledzić, aby być na czasie z ogrodowymi nowinkami. Jednak nie ma sensu za wszelką cenę wdrażać wszystkich przedstawionych podczas zeszłorocznej wystawy w Londynie pomysłów. Każdy ogród jest inny i niekoniecznie modne rozwiązania będą do niego dobrze pasować. Czerp zatem z ogrodowej mody wszystko to, co dla Ciebie najlepsze oraz najbardziej zgodne z Twoim gustem. W efekcie będziesz mógł ciesz się swoim pięknym i wyjątkowym ogrodem!

Nie wiesz, jak zaaranżować modny ogród? Projektowanie ogrodów Warszawa – dowiedz się więcej

Strona / opinie